GátérSzéchenyi István Általános Iskola és Óvoda
ISKOLÁNK <<
>> HÍREK >> ISKOLÁNK >> GÁTÉR >> KÉPEK >> INFORMÁCIÓK
Iskolánkról röviden

Az iskola főbejárata A község egyetlen közoktatási intézménye a Széchenyi István Általános Iskola, mely közös igazgatású intézményként működik az óvodával.
Az iskola tanulólétszáma a demográfiai hullámvölgyhöz igazodva folyamatosan csökken az 1990-es évektől. 199l/92. tanévben 129 tanulója volt, a 2004/2005. tanévben 96 tanulója van iskolánknak.

Iskolánk átlagos általános iskola, speciális tevékenységet nem folytat. Az iskolában 9 tanulócsoport (1-8. osztály és egy összevont napközis csoport) van, melyek 8 évfolyamon 1-1 osztályban alacsony létszámokkal működnek.

Széchenyi emlékműsor Az 1-4. évfolyamon minden osztályban szakképzett tanítónő dolgozik. Néhány tantárgyat a felső tagozatos szaktanárok vesznek át a 3-4. osztályban (testnevelés, német nyelv).

Az alsósok nagy felmenő rendszerben való oktatását a tanító néni személyéhez kapcsolódó stabilitás, biztonságérzet, illetve a tanuló képességfejlődésének követhetősége miatt tartjuk jónak. A felső tagozatban a szaktanári ellátottság jónak mondható.

Oktató-nevelő munkánk eredményességét bizonyítják a tantárgyi és egyéb versenyeken elért eredmények, iskolánk tanulóinak helytállása a középiskolákban. Diákjaink sikeresen szerepelnek tanulmányi és sportversenyeken, illetve egyéb versenyeken.

Szakkörök
Iskolánkban az alábbi szakkörök működnek:
  • angol
  • atlétika
  • énekkar
  • furulya
  • informatika
Művészeti oktatás
Iskolánk a Kiskun Művészeti Alapiskola két tanszakának ad helyet:
  • furulya
  • néptánc